Начало » Новини » Резултатите от литературния конкурс на вестник „Пловдивски университет“

Резултатите от литературния конкурс на вестник „Пловдивски университет“

Журито в състав: Тильо Тилев – редактор на вестника, и Веселина Балтова – експерт реклама в ПУ и лауреат в предишни издания на конкурса, реши да се дадат две награди на авторите, които изпъкват над другите участници. С Награда за поезия е отличен Илия Точев – докторант към катедра „История на литературата и сравнително литературознание“, а с Награда за проза – Елка Петрова от специалност „Славистика“, V курс. Поощрителни награди за поезия получават Силвия Колева – „Българска филология“, ІV курс (задочно обучение), Ваня Вълева и Мария Костова – „Българска филология“, І курс. Поощрителна награда за проза получава Гергана Коналиева – „Лингвистика с бизнес администрация“, ІV курс. Ще очакваме с интерес представянето в конкурса по-нататък на Христа Петкова, Диана Колева,  Христо Стайков и всички други участници, разбира се. На наградените – честито! На останалите – успех в следващите издания!

Одобрил: Тильо Тилев - гл. ред. на вестник "Пловдивски университет"; Последна промяна на 2020-07-14 08:48:45