5. Проф. д-р Румен Младенов се срещна с посланика на Словения в България

Проф. д-р Румен Младенов се срещна с посланика на Словения в България

На 12.01.2024 г. се състоя среща на Нейно Превъзходителство г-жа Наташа Бергел, пълномощен посланик на Словения в България, с Ректора на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“ проф. д-р Румен Младенов.

В присъствието на Декана на Филологическия факултет – доц. д.ф.н. Константин Куцаров, научния секретар на факултета, отговарящ за международната дейност – гл. ас. д-р Милена Кацарска, ръководителя на катедра „Руска филология“ – проф. д-р Надя Чернева, проф. д.ф.н. Жоржета Чолакова – представител на катедра „Славистика“ и г-жа Ева Шпрагер - лектор по словенски език в Софийския университет, бяха обсъдени възможностите за развитие на академичните отношения на нашия университет с университетите в Словения. Очертани бяха конструктивните перспективи, свързани с  подписване на договор за сътрудничество и взаимен обмен в рамките на европейската програма „Еразъм плюс“, с привличане на специалисти от различни научни области за работа по съвместни проекти, с изучаване на словенски език в Пловдивския университет, с организиране на съвместни културни акции. Изтъкната беше авторитетната позиция на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“ в българските и европейките академични среди, както и взаимният интерес от изграждане на професионални контакти с престижните и високо реномирани образователни и културни институции в Словения.

Последна промяна на 2024-01-15 14:31:22