5. Тринадесети студентски научен форум на Педагогическия факултет

Тринадесети студентски научен форум на Педагогическия факултет

На 17 май 2024 г. се проведе ТРИНАДЕСЕТИЯ СТУДЕНТСКИ НАУЧЕН ФОРУМ на Педагогическия факултет при ПУ "Паисий Хилендарски".

Форумът, който се организира от Деканското ръководство, се превърна в традиция за студентите на Педагогическия факултет. Всяка година, през месец май, студенти и докторанти от осемте професионални направления, по които се провежда обучение в Педагогическия факултет при ПУ "Паисий Хилендарски", имат възможност за научноизследователски и художественотворчески изяви в рамките на събитието.

Общият брой на участниците тази година беше 278. Научни изследвания и доклади презентираха 68 студенти и докторанти, разпределени в четири секции:

ДОКТОРАНТИ

ПСИХОЛОГИЯ И СОЦИАЛНИ ДЕЙНОСТИ

ПЕДАГОГИКА

ИЗКУСТВА.

За втора поредна година, студентският научен форум даде възможност за включване със следните интригуващи, практически насочени и творчески ателиета:

ЕМОЦИОНАЛНА ИНТЕЛИГЕНТНОСТ,

МОЯТА МЕЧТАНА КАРИЕРА,

ЖИВИ СЛОВА,

МОНОЛОГ НА КУКЛАТА.

Във форума бяха представени и няколко великолепни художествени и научно-творчески изложби:

ПРОЛЕТНО ВДЪХНОВЕНИЕ (на студенти от специалност Графичен дизайн с реклама, Педагогика на обучението по изобразително изкуство и докторанти от професионално направление 3. Методика на обучението по изобразително изкуство)

МАЙСКО НАСТРОЕНИЕ (творби от учебния процес по „Материали и техники в изобразителното изкуство“ и „Методика на изобразителното изкуство“. Автори на картините са студенти от 2ри курс Предучилищна педагогика и Предучилищна и начална училищна педагогика)

ИМПРОВИЗИРАНИ КУКЛИ (студенти, 2ри курс, специалност Предучилищна педагогика)

STEM ИЗЛОЖЕНИЕ (студенти, 2ри и 3ти курс от специалности Начална училищна педагогика, Начална училищна педагогика и чужд език, Педагогика, Специална педагогика, Предучилищна и начална училищна педагогика – магистри и чуждестранни студенти, обучаващи се в Педагогическия факултет по програма ЕРАЗЪМ +).

За доброто настроение и позитивния дух в деня на форума се погрижиха талантливите студенти от специалности Джаз и поп изпълнителско изкуство и Музика, които организираха невероятна МУЗИКАЛНА ПРОГРАМА, синтез от стилове, жанрове и колосален талант.

Форумът беше тържествено закрит в двора на Нова сграда с фолклорни хора, водени от членовете на клуба по НАРОДНИ ТАНЦИ към Педагогическия факултет на ПУ "Паисий Хилендарски".

В късния следобед студенти от 3ти курс, специалност Актьорство за драматичен театър споделиха своите актьорски таланти с ТЕАТРАЛНАТА ПОСТАНОВКА на спектакъла ЧЕТИРИ ПОРТРЕТА НА МАЙКИ по сър Арнолд Уескър.

Видео от театралната постановка може да гледате в YouTube канала на Педагогическия факултет на следния линк:

Видео от ТРИНАДЕСЕТИЯ СТУДЕНТСКИ НАУЧЕН ФОРУМ може да гледате в YouTube канала на Педагогическия факултет на следния линк:

Снимки от форума можете да разгледате в ГАЛЕРИЯ.

Последна промяна на 2024-06-07 16:15:12