5. Ректорът на Пловдивския университет поздрави победителите в най-престижното състезание по международно право

На 27.02.2024 г. в Заседателната зала на Ректората на ПУ „Паисий Хилендарски“ ректорът – проф. д-р Румен Младенов, се срещна със студентите от Юридическия факултет, които спечелиха националните кръгове на най-престижното състезание по международно право Philip C. Jessup. Освен участниците в отбора победител – студентите  Вяра Трифонова, Дебора Михалева, Мария Гинева и Григор Пейков, както и техните ментори – утвърдените вече юристи  Антоний Гатов и Тодор Рогошев, на срещата присъстваха и заместник-ректорът по международна дейност и връзки с обществеността – доц. д-р Борян Янев, деканът и заместник-деканът на Юридическия факултет – доц. д-р Даниела Дончева и доц. д-р Ангел Шопов.

Припомняме, че пловдивските студенти спечелиха не само цялостното състезание, но са и шампиони в подобластите за най-добро представяне на ищец и ответник в национален мащаб.

В своя поздрав към младите юристи проф. Младенов подчерта, че настоящата победа е резултат от изключително добра подготовка, силна мотивация, борбен дух и завидни личностни компетентности от страна на шампионите ни по право. Ректорът спомена още и мнението на академичното ръководство на Университета, че настоящата победа потвърждава международния престиж на Пловдивската Алма Матер в областта на юридическата наука. „Давам си сметка каква победа и гордост е този факт за Юридическия факултет и за Пловдивския университет като цяло, защото се касае за най-голямото и най-престижното състезание по международно публично право в света“, каза още проф. Младенов.

Доц. Дончева изтъкна предимствата на настоящата победа за пловдивското право, както и сподели множеството лични постижения, които участниците в отбора ни са извоювали чрез участия в различни юридически събития. Менторите им са вече от другата страна на аудиторната катедра – Тодор Рогошев е асистент, а Антоний Гатов – докторант, към Юридическия факултет.

Всеки от студентите победители разказа за своята лична мотивация към усъвършенстване на юридическата си подготовка и сподели очакванията си за бъдещо кариерно развитие.

Доц. Янев увери младите ни надежди, че ще подпомага и популяризира работата им в международен аспект и по отношение на връзките с обществените институции, пряко свързани с техните научни и професионални интереси.

„Млади хора като вас, които жънат подобни високи успехи в науката, са пример за подражание и гарант за светлото бъдеще на страната ни“ – сподели Ректорът на Пловдивския университет в края на срещата.

Последна промяна на 2024-02-27 12:52:56