5. Абсолвентите от 59-тия випуск на Химическия факултет получиха своите дипломи

Абсолвентите от 59-тия випуск на Химическия факултет получиха своите дипломи

На 11 май 2024 г. в спортната зала на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“,  се проведе тържествена церемония по случай завършването на Випуск  2023. Само ден след професионалния празник на химика, своите дипломи получиха 163 успешно завършили бакалаври и магистри от различните специалности на Химическия факултет.

Официални гости на тържеството бяха: заместник-ректорът на ПУ по международна дейност и връзки с обществеността – доц. д-р Борян Янев и представители на бизнеса в лицето на инж. Георги Щерев от „Биовет“ АД,  гр. Пещера и на г-жа Зорница Райчева, и г-жа Джансел Иса от „Монди Стамболийски“ ЕАД.

Церемонията по връчването на дипломите на поредния 59-ти випуск бе открита с приветствено слово от заместник-ректора на ПУ – доц. д-р Борян Янев, който пожела на абсолвентите здраве, късмет и успешна реализация.

Деканът на Химическия факултет – проф. д-р Илиян Иванов, поздрави абсолвентите в духа на химическата терминология, като в заключението на своето слово отбеляза: „От сърце ви желаем: Да разбивате оковите на стереотипите с мислите си, за да синтезирате само съединения и производни от сбъднати мечти! Дa се извисявате с ума си над ограниченията на обстоятелствата, за да решавате житейските уравнения с безпогрешна химическа прецизност! Да разширявате съзнанието си във всички възможни посоки, за да провеждате успешни експерименти чрез създаване на подходящи условия за протичане на химични реакции, които превръщат обикновените неща във вълшебства! Да съчетавате умело химика и алхимика в себе си, за да откривате източниците на вдъхновението и самите вие да бъдете източник на вдъхновение за другите!

Своите поздравления към завършващите отправиха и присъстващите представители на бизнеса като им пожелаха здраве, професионална реализация и успешна кариера. В своите благопожелания те специално и с гордост отбелязаха, че голям процент от химиците, работещи при тях са именно възпитаници на Химическия факултет на Пловдивски университет.

От името на абсолвентите слово произнесе първенецът на випуска – Маргарита Каприел Батмазян от специалност Медицинска химия, която поздрави своите колеги с успешното дипломиране и изрази дълбока благодарност към преподавателите за тяхното търпение, разбиране и подкрепа през годините.

По традиция, всички абсолвенти произнесоха Галилеевата клетва, заклевайки се тържествено да използват науката единствено за борба с болката и страданието, и в името на хуманизацията на света.

Тържеството завърши с още сърдечни пожелания и топли думи за успешен път напред, благополучие и щастие към всички завършващи, на които бе припомнено, че винаги могат да разчитат на своите преподаватели от факултета.

След закриването на тържествената церемония всички абсолвенти с радост и вълнение символично хвърлиха своите шапки, отбелязвайки края на един много важен етап от своя живот и поставянето на ново вълнуващо начало, изпълнено с много предизвикателства.

Абсолвентите, преподавателите и гостите подобаващо запечатаха празничните емоции с много снимки, които да ги връщат към сътворените общи незабравими спомени през годините.

Повече снимки от събитието в ГАЛЕРИЯ.

Последна промяна на 2024-05-14 12:15:45