Начало » Новини » Пловдивският университет чества своя патрон

Пловдивският университет чества своя патрон

Днес, в деня на преп. Паисий Хилендарски, Пловдивският университет почете паметта на своя патрон с Празничен водосвет и Петохлебие, отслужени от отец Виктор и отец Фотий в открития през 2017 г. едноименен университетски параклис, разположен в двора на Новата сграда на Университета.

Преподаватели и служители споделиха празника в чест на светогорския монах и неговата просветителска мисия.

В обръщението си към присъстващите отец Виктор призова да следваме и пазим свято истината, завещана ни от преподобния Паисий.

Нека помним своя род и език, нека не забравяме корените си, да поддържаме живи вярата в доброто и силата на българския дух.

„Четете и знайте“, за да пребъде боговдъхновеното дело на будителя.

Честит празник! На многая лета!

Одобрил: Веселина Балтова; Последна промяна на 2020-06-20 11:41:22