5. Министър Вълчев на среща с представители на висши училища в ПУ

Министър Вълчев на среща с представители на висши училища в ПУ

Във връзка с политиката на Министерство на образованието и науката да възроди престижа на учителската професия и да я направи привлекателна за младите хора в условията на модерно дигитално общество, Министърът на образованието и науката инициира поредица от срещи с представители на всички висши училища, които провеждат обучение за подготовка на учители.

Пловдивският университет, като институция, която има дългогодишна традиция в подготовката на учителски кадри, беше домакин на работна среща на тема „Възможности и предизвикателства при подготовката на учители във висшите училища", която се проведе в зала „Компас“ в Ректората.

Гостите бяха посрещнати от проф. д-р на педагодическите науки Румяна Танкова, която даде думата за приветствие към участниците на ректора на Пловдивския университет проф. д-р Румен Младенов. В обръщението си към гостите той благодари за избора на Пловдивския университет за домакин на събитието, като подчерта, че този факт сам по себе си е висока оценка за професионализма на преподавателския състав, ангажиран с обучението на студентите от педагогическите специалности.

Галерия със снимки от събитието:

Одобрил: Веселина Балтова - експерт, реклама; Последна промяна на 2019-10-21 14:18:37