Начало » Новини » ПУ подписа рамково споразумение с Астраханския държавен университет

ПУ подписа рамково споразумение с Астраханския държавен университет

В периода 20-24 септември 2019 г. Пловдивският университет „Паисий Хилендарски“ бе посетен от делегация на Астраханския държавен университет (АГУ), г. Астрахан, Русия, в лицето на доц. к. и. н. Елина В. Полянская – зам.-ректора на АГУ по стратегическото  развитие и проф. д. п. н. Рафик Х. Усманов – завеждащ Катедра „Политология и международни отношения“.

В рамките на визитата се осъществиха работни срещи на гостуващата делегация с деканите на Факултета по икономика и социални науки и на Философско-историческия факултет – доц. д-р Станимир Кабаиванов и доц. д-р Красимира Кръстанова, както и със зам.-ректора по учебната дейност – доц. д-р Мария Стоянова и зам.-ректора по международно сътрудничество и академична мобилност – доц. д-р Надя Чернева.

В резултат от проведените разговори беше подписано рамково споразумение с основен акцент върху реализацията на академична мобилност, разработка на съвместни магистърски програми с получаване на двойна диплома по различни научни направления и осъществяване на научно, културно и хуманитарно сътрудничество.

Обсъдени още бяха и възможностите за общи публикации и проекти по програми за двустранно сътрудничество България-Русия, както и сътрудничество по програма Еразъм+. Предвижда се създаването на Център за български език и култура на територията на Астраханския държавен университет.

Стартира работата по сформиране на научните колективи, които ще работят по конкретните програми в отделните научни направления.

Одобрил: Център за руски език и култура при ПУ; Последна промяна на 2019-09-26 15:09:12

Телефон: 032/261 261

Телефакс: 032/628 390, 032/635 049