5. Достъп до Електронната библиотечна система IPRbooks

Достъп до Електронната библиотечна система IPRbooks

Уважаеми колеги!

Информираме Ви, че Пловдивският университет получи достъп до обширна колекция от учебна и научна литература и периодика в електронната библиотечна система IPRbooks.

IPRbooks е уникален ресурс, предоставящ достъп до големи масиви от учебно-методическа и научнопопулярна литература от Русия. Тази електронна образователна система позволява ефективно изучаване на руския език и култура чрез прогресивни методики и програми.

IPRbooks включва електронни книги и периодични издания, аудио- и видеоматериали, онлайн тестове. Общото количество на публикациите в платформата към днешна дата наброява повече от 120 000 книги – художествена, образователна, научнопопулярна литература; учебници и методически пособия; речници, справочници, енциклопедии по 55 тематични направления. Особено широко представени са сферите: култура и изкуство, руски език, история, обществени науки, психология, философия, икономика и право. Освен това системата съдържа обширна медиатека – аудио- и видеоматериали.

Библиотеката включва архивни материали, редки книги и уникални колекции, съхранявани във фондовете на федералните и регионалните библиотеки на Русия. Тя дава неограничен достъп от всяко устройство до актуални книги, които е невъзможно да откриете свободно в Интернет.

За да използвате системата, посетете: www.iprbookshop.ru, където в горния десен ъгъл изберете „Вход“ и въведете логин и парола. Логин и парола може да получите при поискване на ел. адрес: rumir.plovdiv@gmail.com. След като въведете получените данни, е необходимо да си направите персонална регистрация. Прилага се инструкция за работа със системата.

По всички въпроси може да се свържете с Вита Кутуева на ел. адрес: v.kutueva@iprmedia.ru

Може да ни намерите в социалните мрежи: „Одноклассники“, „Вконтакте“, „Фейсбукили в YouTube“: https://www.youtube.com/channel/UCCg8ZtY-VO4hgY3GqYKp6lg!

2017 инструкция IPRbooks 1

Instruction