Начало » Новини » Конкурс за обучение и стипендии

Конкурс за обучение и стипендии

КОНКУРС ЗА ОБУЧЕНИЕ И СТИПЕНДИИ НА ЦЕНТРАЛНОЕВРОПЕЙСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ 2016/2017

Централноевропейският университет (ЦЕУ) в Будапеща обявява конкурс за обучение и стипендии за академичната 2016/2017 година в магистърски и докторски програми.

В ЦЕУ се обучават и работят студенти и преподаватели от цял свят. Студентите, обучаващи се в магистърски и докторски програми, получават интердисциплинарно образование и имат възможността да обсъждат едни от най-острите обществени проблеми. ЦЕУ е акредитиран в САЩ и Унгария.

Академични области и програми:

• Бизнес;
  • Когнитивни науки;
  • Икономика;
  • Екология (Изследвания и политика);
  • Социални изследвания на пола;
  • История;
  • Международни отношения;
  • Право;
  • Математика и нейните приложения;
  • Медиевистика;
  • Национализъм;
  • Филосифия;
  • Политология;
  • Публични науки;
  • Социология и социална антропология;
  • Мрежови науки.

Университетът е заинтересован да привлича талантливи студенти от целия свят и поради това предоставя на своите студенти значителна финансова помощ чрез отпускане на стипендии, за които кандидатите за обучение в университета могат да кандидатстват.

Срокове за кандидатстване за академичната 2016/2017 г.:

04 февруари 2016 г. – краен срок за кандидатстване за стипендии

03 май 2016 г. – краен срок за кандидатстване за обучение в университета

Кандидатстването за обучение в университета и за получаване на стипендии е изцяло онлайн чрез създадената специална платформа на адрес: https://www.ceu.edu/scholarships

Презентация:

За допълнителна информация и консултации:

Орлин Орлинов

Институт „Отворено общество“ – София

тел. 02/930 66 25

e-mail: orlin@osi.bg

Одобрил: Грозданка Генова-Певичарова; Последна промяна на 2016-02-04 10:50:05

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php5) in Unknown on line 0