Начало » Новини » В ПУ се проведе студентски научен семинар на тема "Страници от историята на лингвистиката"

На 9 януари 2020 г. в зала „Компас“ на Пловдивския университет се проведе първият студентски научен семинар „Страници от историята на лингвистиката“, организиран по инициатива на ас. д-р Енчо Тилев. Събитието се осъществи с подкрепата на Филологическия факултет и Катедрата по руска филология и с финансовата помощ на Студентския съвет на ПУ. В работната част на семинара участваха студенти третокурсници от специалностите „Руска филология“ и „Български език и руски език“, които представиха свои разработки по теми, свързани с възникването на езикознанието в древността.

В официалната част на семинара с приветствие към участниците от името на Филологическия факултет се обърна доц. д-р Елена Гетова, заместник-декан на Факултета, която поздрави всички за чудесната инициатива и пожела семинарът да се превърне в добра традиция. С приветствени думи от името на Катедрата по руска филология се обърна ръководителят на Катедрата – доц. д-р Юлиана Чакърова, която пожела успешна работа на семинара и изрази задоволството си, че в него участват студенти русисти, които се обучават от преподавателите в Катедрата. Към второто заседание се присъедини и деканът на Филологическия факултет – доц. д.ф.н. Константин Куцаров, който поздрави участниците и гостите и връчи сертификатите на младите колеги.

Одобрил: Веселина Балтова; Последна промяна на 2020-01-13 09:44:53