5. 65 работодатели презентираха свободни работни места и стажантски програми за студентите от Пловдивския университет

При изключителен интерес премина Денят на кариерата в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Стотици студенти дойдоха в Нова сграда, за да се срещнат с представители на бизнеса от над 65 компании в сферата на образованието, информационните технологии, финансите, човешките ресурси, МВР, туризъм, социални дейности, психология, икономика, услуги в обществения сектор, производство и дистрибуция, електроника и др.

Форумът бе открит тържествено от проф. д.п.н. Дора Левтерова – директор на Университетския център за кариерно развитие. Сред гостите бяха областният управител на Пловдив Илия Зюмбилев, зам.-кметът на Община Пловдив с ресор “Дигитализация, европейски политики, бизнес развитие и образование” Владимир Темелков, началникът на Регионално управление на образованието – Пловдив Иванка Киркова и др. Академичното ръководство на университета бе представено от ректора проф. д-р Румен Младенов и зам.-ректорите по качество и атестация – проф. д-р Владимира Ангелова и по учебната дейност – проф. д-р Пламен Стоянов.

Проф. Левтерова подчерта, че днешният Ден на кариерата е особено специален, защото за първи път ще бъде представена електронна платформа за кариерно развитие, която е авторство на Пловдивския университет.

„Целта на подобна инициатива е да предоставим подходяща среда на работодателите да се срещнат със своите потенциални служители и стажанти, а студентите и младите специалисти да открият възможности за професионална реализация в страната и региона. Вярвам, че това е най-прекият път в изграждането на трайни и ползотворни контакти между бизнеса и университета, където синхронизирането на учебните планове и програми с изискванията към кандидатите за работа е от взаимен интерес.“ С тези думи ректорът на Пловдивския университет проф. д-р Румен Младенов приветства присъстващите и добави, че изграждането на благоприятна среда за успешна реализация на младите хора на пазара на труда е ключово, защото без образование няма успешен бизнес.

Областният управител Илия Зюмбилев подчерта, че вратите на областната администрация са винаги отворени за всеки студент, който иска да се развива в тази област. Зам.-кметът Владимир Темелков отбеляза, че Община Пловдив има перфектно сътрудничество с Пловдивския университет и като най-голям работодател в града и областта приветства подобни събития.

Програмата на форума продължи с работни ателиета и срещи, които ще дадат възможност на студентите да намерят най-желаната и предпочитана работа.

Организатори на Деня на кариерата са Университетски център за кариерно развитие, Студентски съвет на ПУ и студентските клубове: "Приобщаващо образование", "Есетра", "Психология", "Млад педагог", "Лидерство в образованието", "Клуб на предприемача", "Клуб на мениджъра".

Всички снимки от събитието в ГАЛЕРИЯ.

Последна промяна на 2024-04-12 18:10:11