5. Международен студентски научен форум „Революции и еволюции“ - Студентски съвет на ПУ

В периода 05. – 07. 03.2024 г. в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“ се проведе първият по рода си интердисциплинарен международен научен форум под надслов „Революции и еволюции“, организиран от Студентски съвет на Пловдивски университет "Паисий Хилендарски". Събитието постави фокус върху срещата и комуникацията между изследователите в отделните области на познанието — общуване заради науката и чрез науката. Трите разнообразни панела на форума (основна конферентна част, научни работилници и кръгла маса) дадоха възможност на участниците да изразят своите научни търсения в областта на хуманитарните, педагогическите, природо-математическите и социалните науки.

Съвместната работа в реална среда с университетски преподаватели – доказани специалисти в своята научна област, в научните работилници (Предизвикателства и тайни между кориците на една книга и Възрожденска журналистика) показа на участниците колко е важна колаборацията в екипната работа и интердисциплинарните изследвания.

Форумът открои значимостта на връзката „училище — университет — бизнес“, защото професионализмът е дълъг процес, а не крайна дестинация. В научните секции, научните работилници и кръглите маси се включиха над 150 студенти и докторанти от България, Великобритания, Германия, Грузия, Гърция, Италия, Китай, Сърбия, Русия, Черна гора и Япония (от Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, Софийския университет „Св. Климент Охридски“, University of Hamburg, Сухумский государственный университет, University of Tokyo, Университета за национално и световно стопанство, Българската академия на науките, Академията на МВР, Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“, Медицинския университет – Плевен, ПУ „Паисий Хилендарски“ – Филиал „Л. Каравелов“ – гр. Кърджали, Тракийския университет – Стара Загора, Висшето военноморско училище „Никола Йонков Вапцаров“, University of Cambridge, National and kapodistrian university Athens, Beijing Foreign Studies University – BFSU, Универзитет у Београду, Техническия университет – Габрово, Sulkhan-Saba Orbeliani University, Медицинския университет – Пловдив, University of Montenegro, Московский Университет „Синергия“).

На тържественото откриване присъстваха почетният консул на Република Чехия в Пловдив, ръководството на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, представители на бизнеса, преподаватели и студенти от различните научни направления.

Естественият завършек на интердисциплинарния международен форум беше културна програма в сърцето на хилядолетния Пловдив – Стария град.

Всички снимки от международния форум в ГАЛЕРИЯ.

Последна промяна на 2024-03-13 16:17:18