3. Събития
  5. Национална научна конференция Физика-Инженерство-Технологии

Национална научна конференция Физика-Инженерство-Технологии

Физико-технологичният факултет към ПУ "Паисий Хилендарски" съвместно с Фондация „Еврика“ организират Национална научна конференция Физика-Инженерство-Технологии с международно участие, която ще се проведе в периода 2-3 Ноември 2023 г. в Парк-хотел “Санкт Петербург”, гр. Пловдив.

Научното мероприятие бе организирано за първи път под формата на Студентска научна сесия през 2011 година по повод 50-годишния юбилей на Пловдивския университет. Не след дълго тя се превърна в ежегодно, традиционно за ФТФ събитие, разраствайки се до Национална студентска научна конференция по физика и инженерни технологии. Тазгодишното издание на научния форум е вече с ново име Национална научна конференция Физика-Инженерство-Технологии и за втора поредна година е с международно участие.

Конференцията предоставя поле за изява не само на студенти и докторанти, но и на вече утвърдени специалисти и млади учени от висшите училища и институти в страната и чужбина. Осигурява се форум за обсъждане на иновативни идеи и актуални проблеми в областта на физическите, инженерните и образователни технологии. В програмата се включва, както устно, така и постерно представяне на научни разработки. По време на конференцията ще се проведе конкурс за млади учени, студенти и докторанти на тема „Най-добро научно постижение“, като специално жури от преподаватели на ФТФ ще наградят отличилите се доклади.

Повече информация на сайта на конференцията: www.nscp.uni-plovdiv.bg

Валидност до: 2023-11-04; Последна промяна на 2023-10-26 12:23:42