5. Студентите от Педагогическия факултет на Пловдивския университет предизвикаха фурор на традиционния си концерт

Студенти от Педагогическия факултет на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" докоснаха сърцата на пловдивчани на традиционния си концерт в края на учебната година. Събитието се състоя в залата на Радио БНР Пловдив, като в него участваха възпитаниците на специалностите: Музика, Джаз и поп изпълнителско изкуство и Педагогика на обучението по музика.

Програмата включваше произведения от различни жанрове – популярна, класическа и фолклорна музика, така че всеки да намери нещо за себе си, да чуе интонациите, които най-много харесва, но и да открие нещо ново. Освен вокални изпълнения, публиката се наслади и на такива на китара и пиано.

Концертът започна с темпераментно изпълнение на студентския фолклорен оркестър с ръководител Георги Найденов и солист Божидар Стрехин. След тях фурор предизвика Петя Панева – победител в „Гласът на България“ и студент във втори курс, специалност „Музика“ от класа на д-р Станка Даутовска.

С бурни аплодисменти публиката приветства и останалите изпълнители: Мариян Минчев, Надежда Ненкова, Таня Недева, Радостина Иванова, Мариела Лентова, Даян Вучков, Екатерина Караджова, Стойо Фитнев, Радост Райнова, Дарина Иванова, Александър Капралов, Димитър Стоянов, Пенчо Цочев, Димитър Митев.

Поздравления за своя талант и усърден труд изпълнителите получиха от: проф. д-р Таня Бурдева – ръководител на Катедра „Музика“, проф. д-р Владимира Ангелова – декан на Педагогическия факултет, доц. д-р Надя Чернева – зам.-ректор на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. От името на ректора на висшето училище проф. д-р Румен Младенов бяха поднесени цветя и поздравления.

Снимки от събитието в Галерия

Последна промяна на 2023-06-06 13:18:11