5. Обявяването на резултатите и връчването на наградите от литературния конкурс на вестник „Пловдивски университет“ ще бъде на 30 май

Обявяването на резултатите, връчването на наградите и литературно четене на отличените участници в конкурса за поезия и проза, организиран от вестник „Пловдивски университет“, ще се състои на 30 май 2022 г. от 17,30 часа в 6. аудитория на Ректората.

Специален гост ще бъде писателят Иван Митев, който е и новият доктор хонорис кауза на вестника.

Иван Митев е писател, пътешественик, колекционер на минерали. Завършил е спец. „Българска филология“ в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. Публикувал е десетки разкази, над 200 статии, интервюта и есета в различни издания. Автор е на 10 белетристични книги. Съавтор е (със съпругата си Гергана Митева, също възпитаник на университета) на тритомна енциклопедия за минералите. Член е на Съюза на българските писатели.

Стъпките на сем. Митеви са отеквали из уличките на Париж, Лондон и Хавана, амфитеатрите в Атина и Верона, край старите пазари в Барселона, Шанхай и Банкок, хилядолетните храмове в Чианг Май и Аютая, каналите на Венеция и Санкт Петербург, пирамидите на маите в джунглата на Юкатан, из даоски манастири в Китай и десетки други повече или по-малко известни кътчета на планетата.

Съвсем наскоро излезе и новият роман на Иван Митев – „Малък далечен силует“, в който като герои могат да се разпознаят и някои пловдивчани, включително и преподаватели в Пловдивския университет.

Одобрил: Тильо Тилев - гл. ред. на вестник "Пловдивски университет"; Последна промяна на 2022-05-20 13:50:31