5. "Свят от йероглифи" конкурс за изобразително изкуство и фотография

"Свят от йероглифи" конкурс за изобразително изкуство и фотография

• Ако изучавате китайски език и виждате света в йероглифи;
  • ако фотографията или рисуването са вашата страст;
  • ако умеете да забелязвате детайлите около себе си и да ги превръщате в изкуство
  • или просто искате да запечатате летни мигове, вдъхновени от китайската култура, на лента и платно, ще се радваме да споделите творбите си с нас!

Очакваме да „уловите“ йероглифите около вас – в клоните на някое дърво, в пясъка на плажа, в сплетените ръце на случайни непознати и навсякъде, където Ви отведе въображението, и да ни изпратите фотосите и дигитални копия на рисунките си на адрес:  confuciusclassroom_pu@abv.bg до 06.08.2021 г. (петък)

Лице за контакти: Елица Миланова +359897691218

Резултатите от конкурса ще бъдат обявени след 31.08.2021 г.

След оценка на професионално жури най-добрите творби ще бъдат включени в изложба, организирана от Класна стая „Конфуций“, по време на Есенния салон на изкуствата в гр. Пловдив.  Лауреатите, заели първите три места в своята категория, ще получат парична награда. Изненади очакват и участниците, спечелили наградата на публиката.

Технически изисквания към фотографиите

Минималното изискване за размер на фотографиите е 4 мегапиксела; формат – jpg/ png.

Озаглавете файла на латиница, като посочите име, фамилия и заглавие на творбата (пр. ime_familia_zaglavie).

Форма за изпращане на творбите

Към писмото приложете своите творби, като към всяка от тях посочите кой йероглиф сте „уловили“ в нея. Може да участвате с до три творби във всяка една от категориите. Не забравяйте да изпратите и попълнена анкетна карта за участие.

АНКЕТНА КАРТА

Конкурсът се осъществява с подкрепата на Институт „Конфуций“, гр. София и ОИ „Старинен Пловдив“ и е част от честванията по повод шейсетата годишнина на Пловдивския университет.

Одобрил: Веселина Балтова; Последна промяна на 2021-07-07 16:48:56